Ogłoszenia Duszpasterskie – 21luty 2021

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
21.02.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont i inwestycje w naszym kościele. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg Zapłać!”
  2. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
  3. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

– Droga Krzyżowa w piątek po rannej Mszy św. ok. godz. 8:00 i po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30

– Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej daje możliwość uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

1. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. Kolekta przyszłej niedzieli to jałmużna postna.
  2. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.