Ogłoszenia duszpasterskie – 21 marzec

5 NIEDZIELA wielkiego postu 21.03.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Dziś rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Serdecznie witamy, rekolekcjonistę, o. Michała Ciemięga – Sercanina, który będzie naszym przewodnikiem w czasie rekolekcji. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont i inwestycje naszego kościoła. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg Zapłać!”
  2. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

– Droga Krzyżowa w piątek po rannej Mszy św. ok. godz. 8:00 i po wieczornej Mszy św. o godz.  17:30

– Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem.

1. W środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. W czwartek 25 marca Obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone.
  2. Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami w sobotę 27marca. Chorych można zapisywać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  3. Za tydzień Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm o godz. 11:00.
  4. W kancelarii parafialnej są do nabycia świece Caritas paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł
  5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
  • Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  1. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach informuje że akcja zaplanowana na dzień 28 marca 2021 r. w Oratorium św. Józefa nie odbędzie się, w związku z dużymi stanami magazynowymi krwi w RCKiK w Raciborzu

PROGRAM PARAFIALNYCH REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

20 marca – 24 marca 2021 roku

20 marca – sobota:

– 1700 – Msza św. z nauką ogólną

21 marca – niedziela:

– nauka ogólna w czasie niedzielnych Mszy św.

– 1615 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

22 marca – poniedziałek:

– 730 – Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

– 1700 – Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

– 1800 – nauka stanowa dla kobiet

23 marca – wtorek:

– 730 – Msza św. z nauką ogólną wszystkich

– 1700 – Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

– 1800 – nauka stanowa dla mężczyzn

24 marca – środa:

– 730 – Msza św. z nauką ogólną

– 1700 – Msza św. z nauką ogólną

Na zakończenie rekolekcji będzie przeprowadzona kolekta przeznaczona na potrzeby Zgromadzenia Ojców Sercanów.