Ogłoszenia Duszpasterskie – 21 kwiecień 2019

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 21 KWIECIEŃ 2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont i inwestycje naszego kościoła. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dzisiaj zapraszamy Parafian na godz. 16:15 na Uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
  3. Jutro w poniedziałek II Święto Wielkanocy. Msze św. jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie w II Święto Wielkanocy kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego i na KUL.
  4. Przyszłą niedzielę II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia.
  5. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. W przyszłą sobotę 27 kwietnia o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek o godz. 17:30 w salce na probostwie.
  7. Nauki przedślubne i dzień skupienia dla narzeczonych w naszej parafii 26 i 27 kwietnia o godz. 17:30, dzień skupienia 28 kwietnia o godz.15:00.
  8. Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków Klubu Sportowego „Naprzód Rydułtowy” w sobotę 27.04. o godz. 15:00 na uroczystą Mszę Św. ma rozpoczęcie nowego sezonu sportowego.
  9. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na CARITAS.
  10. Parafia św. Jerzego organizuje wyjazd do Medjugorje. Szczegóły w naszej gablotce a także na stronie internetowej parafii św. Jerzego.
  11. Zapraszamy na promocję książki „Znane i nieznane fakty z dziejów Parafii Św. Jerzego w Rydułtowach w okresie od XVII w. Do końca wojny światowej” w opracowaniu Ingid Ciwis. Promocja odbędzie się w CK „Feniks” 23 kwietnia o godz.17:00.
  12. Stowarzyszenie Diabetyków w Rydułtowach zaprasza do Oratorium św. Józefa w Rydułtowach na wykład na temat: „Wpływ odżywiania na zapobieganie i leczenie cukrzycy typu drugiego. Cukier nie jedno ma imię – przedstawienie produktów zawierających cukier”