Ogłoszenia Duszpasterskie – 20 październik 2019

29 NIEDZIELA ZWYKŁA 20 PAŹDZIERNIK 2019

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont i inwestycje w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W naszych modlitwach pamiętajmy o misjach i misjonarzach, szczególnie o naszym parafianinie ks. Adamie Masłowskim.
  3. Dziś po mszach świętych można odebrać płytki ze zdjęciami z bierzmowania.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła od poniedziałku do piątku o godz. 17.30, w soboty i niedziele o godz. 16.30.
  5. W poniedziałek po różańcu odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.
  6. We wtorek po różańcu odbędzie się katecheza dla dorosłych.
  7. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych, w piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W każdą środę godz. 19.30 zapraszamy na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu

– W każdą sobotę o godz. 16.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 Różaniec i możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty

1. We wtorek 22 października o godz. 19.00 w kościele odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII, a w czwartek o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców kandydatów bierzmowania.
  2. W przyszłą sobotę 26 października odbędzie się bal Świętych dla dzieci naszej parafii. Zachęcamy dzieci do wzięcia udziału, prosimy też, by dzieci przebrały się za ulubionego świętego. Początek mszą świętą o godz. 10.00, później zabawa w salce. Zakończenie o godz. 12.00.
  3. W przyszłą niedzielę 27 października gościć będą u nas klerycy z Seminarium Duchownego w Katowicach. Kolekta tej niedzieli przeznaczona będzie na WŚSD w Katowicach.
  4. Zbliża się święto Wszystkich Świętych, zewnętrznym wyrazem naszego szacunku wobec zmarłych jest porządkowanie ich grobów, dlatego już dzisiaj prosimy, by dbając oczystość przy grobach swoich bliskich mieć również na uwadze czystość całego cmentarza.
  5. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających na naszym cmentarzu.
  6. Zalecki za zmarłych zalecanych można składać do skrzyni przy zakrystii. Kartki na zalecki są wyłożone na stoliku z prasą katolicką.
  7. Pary narzeczeńskie pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną na 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.