Ogłoszenia duszpasterskie – 20 marca

Ogłoszenia duszpasterskie – 20 marca

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
20.03.2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana.

 1. Serdecznie witamy w naszej parafii ks. Alojzego Malcharczyka, który wygłosi dla nas słowo Boże, a po każdej Mszy św. przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na misje w Ukrainie.
 2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na inwestycje i remonty w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele o godz. 16:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. diakon Mikołaj. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki po wieczornej Mszy św. W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki za zmarłych, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Dzieci szkolne zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdą sobotę o godz. 10:00.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie katecheza dla dorosłych.
 5. W środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania w środę 23 marca o godz. 17.30 w kościele.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.
 8. W piątek 25 marca obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nie narodzone.
 9. W tym roku nasza parafia będzie obchodziła 40–lecie jej powstania. W ramach przygotowań do naszego jubileuszu będziemy przeżywać misje parafialne, które odbędą się w ostatnim tygodniu czerwca. Z racji zaplanowanych misji nie będzie wielkopostnych rekolekcji.
 10. Młodzież ze Wspólnoty Cenacolo zwraca się z prośbą o przekazanie niepotrzebnych wypalonych świec. Z ofiarowanych świec będą wykonywać nowe. Ofiarowane resztki świec można składać do kartonu z tyłu kościoła.
 11. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na archidiecezję.
 12. W kancelarii parafialnej są do nabycia paschaliki wielkanocne „Caritas” w cenie 8 zł.
 13. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.