Ogłoszenia Duszpasterskie – 20 grudzień 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 20 grudzień 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU – 20 GRUDZIEŃ 2020

 

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2. W związku z tym liczba osób zgromadzonych w kościele nie może przekroczyć 56 osób.

 

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remonty i inwestycje w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Składamy również wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
 2. Zakończenie rorat będzie w środę na mszy o godz. 17:00. Dziękujemy za okazane serce sponsorom, którzy ufundowali nagrody roratnie dla naszych dzieci.
 3. Kancelaria parafialna przed świętami czynna jest tylko w poniedziałek i wtorek.
 4. W czwartek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. W związku z pandemią i ograniczoną ilością osób mogących przebywać w naszym kościele proponujemy parafianom dwie pasterki. Pierwsza pasterka sprawowana będzie o godz. 21:30, a druga tradycyjnie o godz. 24.00, kolekta zebrana w czasie Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 5. Grupa Modlitewna z naszej parafii zaprasza parafian w czwartek 24 grudnia o godz. 23:15 na czuwanie modlitewne przed Uroczystą Pasterką.
 6. W piątek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu będzie dodatkowa msza św. o godz. 15:30. Zapraszamy w tym dniu na Nieszpory kolędowe o godz. 16.30
 7. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu przypada również wspomnienie św. Jana, zgodnie z tradycją po Mszach św. będziemy błogosławić wino. Kolekta będzie przeznaczona na naszą parafię.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w środę od 19.30 z okazją do spowiedzi.
 10. Z tyłu kościoła można zaopatrzyć się w opłatki.
 11. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od poniedziałku do środy od godz. 700 – 900 oraz od 1600 – 1900 oraz w Wigilię od 700 – 1300