Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 grudzień 2018

Ogłoszenia Duszpasterskie – 2 grudzień 2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – 02 GRUDZIEŃ 2018

1 NIEDZIELA ADWENTU

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent- okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
  I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia postanowień abstynenckich i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji
  .

 3. Wraz z Adwentem rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, czyli tzw. kolędę. Plan kolędy jest wywieszony w gablotce parafialnej, jak również wyłożony z tyłu kościoła na stoliku z prasą.
 4. Od jutra o godz. 17.00 rozpoczynamy RORATY, zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy wszystkich chętnych o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych. W kancelarii parafialnej i zakrystii można zaopatrzyć się w lampiony roratnie w cenie 15 złotych.
 5. We wtorek 4 grudnia święto św. Barbary, patronki Górników. Zapraszamy na Mszę św. w galowych mundurach górników, emerytów i ich rodziny o godz. 8.30. Górników, którzy byli kiedyś ministrantami zapraszamy do służby przy ołtarzu. Kolekta z Mszy barbórkowej przeznaczona będzie na opał do kościoła.

 6. W każdą środę po porannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M.B.U. Chorych.

 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w każdą środę o godz. 19.30 i w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.

 1. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe: oraz I piątek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa.

 2. Spowiedź św. dla uczniów podstawówki i gimnazjum przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 16.00.

 3. Młodzież naszej parafii zwłaszcza bierzmowańców, zapraszamy na Mszę młodzieżową w piątek o godz. 19.00.

 4. Obchody liturgiczne tygodnia: w sobotę 8 grudnia UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NM PANNY, od godz. 12:00 – 13:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament jest to tzw. godzina łaski dla całego świata.

 5. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii, a po mszach św. przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka na Fundusz Kościołowi na Wschodzie.

 6. Odwiedziny chorych w piątek 21 grudnia. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.

 7. W kancelarii są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy”.

 8. Jest już nowa strona parafialna www.parafiaorlowiec.com Strona ta zaczyna się dopiero tworzyć na razie można tam znaleźć ogłoszenia, intencje oraz plan kolędy.

 9. Aby zadbać o czystość w naszej świątyni i poczucie odpowiedzialności za nią zapraszamy do sprzątania kościoła w poniedziałek 03.12.2018 i w sobotę 08.12.2018 Parafian z Osiedla Orłowiec 15 i 16. Bóg zapłać za tę służbę!

 10. Chorych, niepełnosprawnych, ich rodziny, a także chętnych diecezjan zapraszamy do udziału w III archidiecezjalnej pielgrzymce do Lourdes. Pielgrzymkę zaplanowano w dniach 5-13 maja 2019 r. Udział w niej zapowiedział Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc i Ksiądz Biskup Marek Szkudło. Przejazd zaplanowano specjalnym pociągiem z wagonami sypialnymi. Koszt pielgrzymki: 2799zł + 199€.
  Informacje i zapisy:

Biuro Podróży PL TRAVEL
ul. Dąbrowskiego 1/6, 40-032 Katowice
www.pltravel.pl
biuro@pltravel.plinfo@pltravel.pl
tel. kom. 694 980 161 lub 662 097 959
tel./fax 032 256 45 77