Ogłoszenia duszpasterskie – 19 wrzesień

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 wrzesień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
25 NIEDZIELA ZWYKŁA 
19 WRZEŚNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu: -w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
  4. W każdą sobotę po rannej Mszy św. w salce na probostwie zbiórka Ministrantów. Dzieci Maryi mają swoje spotkania w soboty o godz. 10.00
  5. W piątek 24 września nasz parafianin ks. Adam Masłowski po ponad rocznym pobycie w domu wraca na misje do Republiki Południowej Afryki, bardzo dziękujemy mu za pomoc i posługę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy mu szczęśliwego powrotu oraz Bożego Błogosławieństwa w posługiwaniu na Misjach.
  6. Od jutra 20 września w godzinach urzędowania kancelarii będą przyjmowane intencje mszalne za żywych (jubileusze, rocznice, urodziny). Intencje za zmarłych będą przyjmowane dopiero od 4 października.
  7. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na remont i inwestycje w naszym kościele. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom i nie tylko za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  8. Wspólnota Rybnickiego Wieczoru Chwały pragnie zaprosić wszystkich na spotkanie modlitewne, które odbędzie się 20 września o godzinie 19.00 w Bazylice pw. św. Antoniego w Rybniku.
  9. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza wszystkich mogących oddać krew na akcję honorowego oddawania, która odbędzie się w dniu 26.09.2021 r. na Rydułtowskim Rynku w godz. 9:00 – 14:00. Podczas akcji każda osoba która odda krew otrzyma kamizelkę odblaskową oraz opaskę odblaskową aby być bardziej widocznym po zmroku.