Ogłoszenia duszpasterskie – 19 grudzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 19 grudzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

4 NIEDZIELA ADWENTU – 19 GRUDNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 30% zajmowanych miejsc nie wliczając w to osób zaszczepionych.

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remonty i inwestycje w naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Składamy również wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  2. Zakończenie rorat będzie w środę na mszy o godz. 1700. Dziękujemy za okazane serce sponsorom, którzy ufundowali nagrody roratnie dla naszych dzieci.
  3. Kancelaria parafialna przed świętami czynna jest od poniedziałku do środy.
  4. W piątek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. W związku z pandemią i ograniczoną ilością osób mogących przebywać w naszym kościele proponujemy parafianom dwie pasterki. Pierwsza pasterka sprawowana będzie o godz. 2130, a druga tradycyjnie o godz. 2400, kolekta zebrana w czasie Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  5. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Zapraszamy w tym dniu na Uroczyste Nieszpory kolędowe o godz. 1630.
  6. Drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy jako święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ i KUL.
  7. Z tyłu kościoła można zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” oraz opłatki na wigilijny stół.
  8. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz od poniedziałku do czwartku od godz. 700 – 900 oraz od 1600 – 1830 oraz w Wigilię od 700 – 1300 Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w czwartek o godz. 930 klasy 8 A i B, o godz. 1000 klasy 8 C i D, o godz. 1030, dzieci szkoły podstawowej.