Ogłoszenia Duszpasterskie – 18 październik 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 18 październik 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 NIEDZIELA ZWYK
ŁA
25 PAŹDZIERNIK 2020

 1. Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czerwonej strefie w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 7m2.
 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Składamy również gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
 3. Dzisaj gościmy w naszej parafii Misjonarza Oblata, który wygłosi słowo Boże, a po Mszy można będzie zakupić przed kościołem kalendarze misyjne.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty i niedziele o godz. 16:30. Przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.
 5. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu

– w środę o godz. 19:30 i w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec

 1. W przyszłą niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Kościół oddaje w tym dniu cześć wszystkim, którzy odeszli do chwały niebieskiej. Zewnętrznym wyrazem naszego szacunku wobec zmarłych jest porządkowanie ich grobów, dlatego już dzisiaj prosimy, by dbając o czystość przy grobach swoich bliskich mieć również na uwadze czystość całego cmentarza. O godz. 15.00 zapraszamy wszystkich na Nieszpory z Nabożeństwem żałobnym za zmarłych. Msza św. wieczorna będzie o godz. 16:00.
 2. W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy, odprawienie Spowiedzi św. i przyjęcie Komunii św., jak również zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust ten można zyskać do 8 listopada spełniając powyższe warunki i nawiedzając cmentarz.
  Do 8 listopada przed Mszą św. ranną wspominamy zmarłych zalecanych, a po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 różaniec za zmarłych zalecanych.
 3. Zalecki za zmarłych zalecanych można składać przy wejściu do zakrystii. Kartki na zalecki są wyłożone na stoliku z prasą katolicką.
 4. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających na naszym cmentarzu.
 5. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.