Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 maj 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 17 maj 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA wielkanocna

17 MAJ 2020

 

 1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę tego tygodnia przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw.
  Dni Krzyżowe, podczas których modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i prosić o łaski Boże w każdej ludzkiej pracy. Nabożeństwa będą miały następujący porządek: Poniedziałek po rannej mszy św. nabożeństwo przy krzyżu przed kościołem, Wtorek w ramach nabożeństwa majowego o 17:30 oraz w Środę nabożeństwo po Mszy świętej porannej przy krzyżu na cmentarzu
 3. W każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 4. Od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30, w soboty i niedziele o godz. 16:30.
 7. W ramach kolejnego etapu znoszenia obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa od dzisiejszej niedzieli w naszym kościele podczas Mszy św. w każdej ławce będą mogły usiąść 2 osoby. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady.
 8. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  Numer konta parafialnego: 17 1020 2472 0000 6502 0324 3623.
 9. Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek i piątek od godz. 16.00 – 17.00 oraz w środę od godz. 8.00 – 10.00.
 10. Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana w Katedrze Chrystusa Króla 24 maja 2020 r., o godz. 12.00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału
  w tej Mszy Świętej za pośrednictwem radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry.
 11. W związku z sytuacją epidemiologiczną oraz zarządzeniem ks. Arcybiskupa „Boskie kolonie” na Mazurach oraz parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę planowana na lipiec zostają odwołane.
 12. W przyszłą niedzielę 24 maja na Mszy św. o godz. 11.00 będzie udzielona jednemu z dzieci Pierwsza Komunia Święta. Bardzo prosimy o pozostawienie pustych ławek dla rodziców oraz najbliższych gości.
 13. W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę
  i nauczanie Papieża Polaka.