Ogłoszenia Duszpasterskie – 16 czerwiec 2019

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

16 CZERWIEC 2019

1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont i inwestycje w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  3. Jutro w poniedziałek 17 czerwca nasz ks. proboszcz Piotr Makosz będzie obchodził swoje urodziny, serdecznie zapraszamy parafian na mszę św. o godz. 17:00 w jego intencji.

– w środę o godz. 19:30
– w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec.

1. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało. Składamy publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu w procesji teoforycznej. Procesję poprzedzi Msza św. o godz. 9:00 a po niej przejdziemy ul. ks. B. Szyszki na ul. Piecowską. Pierwszy ołtarz przy nr 14, drugi ołtarz przy nr 27A, trzeci ołtarz przy nr 47 i czwarty ołtarz przy nr 61A. Zapraszamy dzieci w bieli do sypania kwiatów. Po procesji w kościele Msza św. recytowana o godz. 11:30.
  3. Od piątku zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Eucharystycznych po mszy św. wieczornej. Zapraszamy dzieci w bieli do sypania kwiatów przez całą oktawę Bożego Ciała.
  4. W niedzielę 23 czerwca gościć będziemy w naszej parafii Księdza Arcybiskupa Wiktora Skworca. Ksiądz Arcybiskup o godz. 9:30 spotka się z Radą Parafialną, a o godz. 11:00 będzie sprawował Eucharystię w int. naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Dekretem Ks. Arcybiskupa nasi księża wikarzy zostali posłani do posługi w innych parafiach.
    Mariusz został posłany do parafii św. Wawrzyńca w Rudzie Śl. Wirku, a Ks. Łukasz do parafii M.B. Częstochowskiej w Jastrzębiu Zdroju. Życzymy im sił i wielu łask na posługę w nowych parafiach. Naszych księży pragniemy pożegnać w sposób uroczysty w czwartek 29 sierpnia na mszy o godz.17:00
  6. W okresie wakacyjnym msze św. w tygodniu będą o godz.7:30 i 17:00
  7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  8. Od niedzieli 23 czerwca rozpoczyna się czas wakacji i urlopów, księża wikarzy przyjmują intencje na wakacje.
  9. Pary narzeczeńskie pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną na 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.