Ogłoszenia Duszpasterskie – 15 grudzień 2019

3 NIEDZIELA ADWENTU – GAUDETE 15 GRUDZIEŃ 2019

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas,
    a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego. Serdecznie witamy w naszej parafii Misjonarza Oblata, który wygłosi dla nas Słowo Boże, a po każdej Mszy św. będzie można zakupić przed kościołem kalendarze misyjne.
  2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na remont i inwestycje w naszym kościele. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież oraz chętnych na „RORATY” o godz. 17:00. Dziękujemy wszystkim sponsorom za ofiarowane roratnie nagrody dla naszych dzieci.
  5. We wtorek o godz. 19:00 w kościele spotkanie rodziców kandydatów do Bierzmowania.
  6. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do M.B.U. Chorych.
  7. W każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. W piątek o 18.15 zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej do salki na probostwie.

– w każdą środę o godz. 19.30 i w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.

1. W sobotę 21 grudnia o godz. 17.00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie.
  2. W każdą sobotę w okresie Adwentu zapraszamy o godz. 8:00 na „Roraty dla Dorosłych” połączonych z kazaniami. Najbliższy temat: MARYJA – WOŁANIE PEŁNE RADOŚCI.
  3. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi św. jeszcze przed świąteczną gonitwą. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w:

sobotę od godz. 1500 – 1900

niedzielę do godz. 1200 i od godz. 1500 – 1800

poniedziałek 23 grudnia od godz. 700 – 1000 oraz od 1500 – 1900

w Wigilię 24 grudnia od 700 – 1500

1. Z tyłu kościoła można zaopatrzyć się w świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki wigilijne.
  2. W miesiącu grudniu są jeszcze wolne intencje, można zamówić je w kancelarii lub zakrystii.
  3. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę 21 grudnia. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. W kancelarii są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
  5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  6. Trwają odwiedziny kolędowe, plan kolędy wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Odwiedziny w tygodniu rozpoczynamy od godz. 15.00 a w soboty i niedziele od godz. 14.00.