Ogłoszenia duszpasterskie – 14 marca

4 NIEDZIELA wielkiego postu – LAETARE 14.03.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Dziś 4 Niedziela Wielkiego Postu zwana Niedzielą Radości. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie ofiary składamy gorące „Bóg Zapłać!”
  2. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

– Droga Krzyżowa w piątek po rannej Mszy św. ok. godz. 8:00 i po wieczornej Mszy św. o godz.  17:30

– Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

W czasie Drogi Krzyżowej czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem.

1. W środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. W czwartek 18 marca o godz.18:00 spotkanie w kościele rodziców kandydatów do Bierzmowania.
  2. Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami w sobotę 27marca. Chorych można zapisywać w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  3. Z okazji Roku św. Józefa jest wydany okolicznościowy „Gość Niedzielny Exstra”, który w całości poświęcony jest św. Józefowi, opiekunowi Świętej Rodziny. Cena 10 zł .
  4. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do 24 marca. Poprowadzi je O Sercanin Michał Ciemięga.
  5. W kancelarii parafialnej są do nabycia świece Caritas paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł
  • Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remont i inwestycje w naszym kościele.
  • Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.

PROGRAM PARAFIALNYCH

REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH

20 marca – 24 marca 2021 roku

20 marca – sobota:                  – 1700 – Msza św. z nauką ogólną

21 marca – niedziela:               – nauka ogólna w czasie niedzielnych Mszy św.

– 1615 – Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.

22 marca – poniedziałek:         – 730 – Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich

– 1700 – Msza św. z nauką ogólną dla wszystkich