Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 luty 2021

Ogłoszenia Duszpasterskie – 14 luty 2021

6 NIEDZIELA ZWYKŁA
14.02.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś rozpoczynamy 40–godzinne nabożeństwo. Polega ono na całodniowej adoracji Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Dzisiaj adoracja od godz. 12:00 do 17:00, w poniedziałek i wtorek po rannej Mszy św. od 8:00 do godz. 11:00 i od 15:00 do godz. 17:00.
 3. Od dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, które kończy I Niedziela Wielkiego Postu-Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i danie świadectwa poprzez wpis do księgi Abstynencji.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. o 17:30 spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do
  I Komunii św.
 5. W najbliższą środę 17 lutego przypada Środa Popielcowa, z całym kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień postu i wstrzemięźliwości, w tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. o godz. 7:30, 09:00, 17:00 i 19:00, w czasie każdej Mszy św. nastąpi posypanie głów popiołem.
 6. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele o godz. 16:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które wygłosi ks. Adrian Przewoźniak – wikariusz Bazyliki w Pszowie. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki po rannej i wieczornej Mszy św. Przed Drogą Krzyżową czytane będą zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem. Dzieci szkolne zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdą sobotę o godz. 10:00.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

 1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remonty i inwestycje w naszym kościele.
 2. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.