Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 styczeń 2019

NIEDZIELA- 13 STYCZEŃ 2019 ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

1. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.

2. Od środy rozpoczynamy wieczorne Msze św. w tygodniu i czuwania w środy.

3. W piątek 18.01. na wieczornej Mszy św. będziemy gościli w naszej parafii Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św.

4. W sobotę o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przed-chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie.

5. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 zapraszamy parafian na kolędowanie w wykonaniu dzieci z naszej Szkoły Podstawowej nr 2.

6. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont i inwestycje w naszym kościele.

7. Dodatkowa kolęda 20 stycznia od godz. 14:00.

8. Trwają odwiedziny kolędowe, plan kolędy wywieszony jest w gablotce i na naszej stronie internetowej. Odwiedziny w tygodniu rozpoczynamy od godz. 15.00 a w soboty i niedziele od godz. 14.00.

9. Aby zadbać o czystość w naszej świątyni i poczucie odpowiedzialności za nią zapraszamy do sprzątania kościoła w poniedziałek 14.01.2019 i w sobotę 19.01.2019 Parafian z Osiedla Orłowiec 33, 34. Bóg zapłać za tę służbę!

10. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 20.01.2019 r. w Oratorium św. Józefa w godz. 9:00 – 14:00, rejestracja dawców do godz. 13:30