Ogłoszenia duszpasterskie – 13 marca

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
13.03.2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii a przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka na Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W Wielkim Poście zapraszamy w niedziele o godz. 16:15 na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które głosi ks. diakon Mikołaj Kupka. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątki po wieczornej Mszy św. W czasie Drogi Krzyżowej czytane są zalecki za zmarłych, które można składać w zakrystii. Dzieci szkolnezapraszamy na Drogę Krzyżową w każdą sobotę o godz. 10:00.
  3. W sobotę 19 marca o godz. 17:00 Msza św. Chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek 18 marca w salce na probostwie po mszy o godz. 17:30.
  4. W środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.
  6. W sobotę obchodzimy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca N M Panny.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy sercanina ks. Alojzego Malcherczyka z Ukrainy, wygłosi do nas Słowo Boże a po Mszach przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na Ukrainę.
  8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remonty i inwestycje w naszym kościele.
  9. W kancelarii parafialnej są do nabycia paschaliki wielkanocne w cenie 8 zł.
  10. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.