Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 grudzień 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 13 grudzień 2020

III NIEDZIELA ADWENTU GAUDETE
13 GRUDZIEŃ 2020

 

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2, czyli w kościele może przebywać 56 osób.

 

 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
 2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na „RORATY” o godz. 17:00. Roraty prowadzone są w oparciu
  o materiały z Małego Gościa Niedzielnego.
 3. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 4. Spotkania w ramach przygotowania do bierzmowania: spowiedź dla klasy 8a – wtorek godz.18.00, spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania – czwartek godz. 18.00, spowiedź dla klasy 8b – piątek godz. 18.00.
 5. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do M.B.U. Chorych.
 6. W każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w każdą środę o godz. 19.30 i w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.

 1. W sobotę 19 grudnia o godz. 17.00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie.
 2. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę 19 grudnia. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 3. Ze względów epidemiologicznych bardzo prosimy o skorzystania z sakramentu spowiedzi św. jeszcze przed świąteczną gonitwą i nieodkładanie tego sakramentu na ostatni moment. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo codziennie po wieczornej Mszy do godz. 19:00. Prosimy o przestrzeganie wymogów sanitarnych: zachowanie odstępów, zakrywanie ust oraz nosa, oraz dezynfekcji rąk i krat konfesjonału po spowiedzi.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remonty i inwestycje w naszym kościele. Składamy również wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
 5. Z tyłu kościoła można zaopatrzyć się w świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” oraz opłatki wigilijne.