Ogłoszenia Duszpasterskie – 12 styczeń 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 12 styczeń 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

12 STYCZEŃ 2020

 1. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem Chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj ostatni dzień odwiedzin kolędowych. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom za gościnność, rozmowy, wspólną modlitwę oraz za złożone ofiary na nasz kościół. Dzisiaj kolęda dodatkowa od godz. 14.00.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który będzie trwał do 25 stycznia.
 4. Od poniedziałku przywracamy wieczorne Msze św. w tygodniu
 5. W środę 15.01. na wieczornej Mszy św. będziemy gościli w naszej parafii Ks. Biskupa Grzegorza Olszowskiego. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. sprawowanej w intencji naszej Parafii.
 6. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

 1. W sobotę 18 stycznia o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przed-chrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie.
 2. Są jeszcze wolne intencje w miesiącu styczniu i lutym.
 3. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remont i inwestycje w naszym kościele.
 4. W przyszłą niedzielę 19.01. zapraszamy na godz. 15:00 parafian na koncert piosenek religijnych oraz kolęd w wykonaniu Grupy Artystycznej „Bebiki” w jej 12 rocznicę powstania.
 5. Parafia Radoszowy zaprasza zainteresowanych na kurs „Alpha”. Kurs odbędzie się w Domu Parafialnym Radoszowik od 30 stycznia. Szczegóły znajdziemy na plakacie oraz ulotkach wyłożonych na stoliku z prasą.
 6. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych narzeczeni.katowicka.pl Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w tym adres platformy znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.katowicka.pl
 7. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w dniu 19.01.2020 r. w Oratorium św. Józefa w godz. 9:00 – 14:00