Ogłoszenia Duszpasterskie –12 kwiecień 2020

NIEDZIELA WIELKANOCNA – ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

12 KWIECIEŃ 2020

Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się w nim w weselmy. Pełni radości i wesela stajemy wokół Chrystusowego ołtarza, by świętować w liturgii Jego chwalebne Zmartwychwstanie. To szczytowy punkt nie tylko dziejów zbawienia człowieka, ale całego wszechświata. Chrystus skruszywszy więzy śmierci jako zwycięzca wyszedł z otchłani. W świętej liturgii możemy zaśnie tylko to wspominać,
ale poprzez sprawowane misterium w sposób rzeczywisty jego uczestnikami. Fakt ten zawsze winien budzi
ć w nas radość i dawać nam siłę do wyznawania naszej wiary.

1. Zgodnie z zarządzeniem Arcybiskupa msze święte są bez udziału wiernych – intencje są odprawiane w danym terminie.
  2. Przyszłą niedzielę II wielkanocną, obchodzimy jako święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynające Tydzień Miłosierdzia.
  3. Bardzo dziękuje grupie parafian która ufundowała nowy Krzyż Misyjny dla naszej parafii.
  4. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
    Numer konta parafialnego: 17 1020 2472 0000 6502 0324 3623.
  5. W związku z zagrożeniem koronawirusem kancelaria parafialna jest nieczynna z wyjątkiem spraw pogrzebowych.
  6. Z tyłu kościoła wyłożony jest świąteczny numer Gościa Niedzielnego a także Mały Gość Niedzielny.