Ogłoszenia duszpasterskie – 12 grudzień

3 NIEDZIELA ADWENTU

12 GRUDNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 50% zajmowanych miejsc.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości –
  3. Od poniedziałku do piątku w okresie Adwentu zapraszamy o godz. 17:00 na Roraty. Prosimy parafian o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych.
  4. Serdecznie zapraszamy na katechezę dla dorosłych w poniedziałek o godz.18:00 do salki na probostwo.
  5. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych, w piątek po rannej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16:00 o 16:30 Różaniec.
  7. W środę 15 grudnia o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.
  8. W kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” w cenie 7 i 14 zł i opłatki na wigilijny stół.
  9. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską w sobotę 18 grudnia. Można ich zgłaszać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania
    i zakrystii po każdej mszy św. do piątku włącznie.
  10. W sobotę 18 grudnia o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek 17 grudnia o godz. 17.30 w salce na probostwie.
  11. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na remonty inwestycje w naszej parafii.
  12. W związku z sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID 19 w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Proponujemy Parafianom Msze święte „Kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
    W czasie Eucharystii będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin na Nowy Rok 2022. Msze święte będą sprawowane o godz. 17:00. Po Mszy zapraszamy na wspólne kolędowanie. Jeśli mimo ograniczeń są Rodziny, które zdecydują się przyjąć kapłana z modlitwą i błogosławieństwem pod swój dach, prosimy o osobisty kontakt w zakrystii po mszach oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do przyszłej niedzieli, po tym terminie nie będzie już możliwości zapisu.