Ogłoszenia Duszpasterskie – 11 październik 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 11 październik 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
28 NIEDZIELA ZWYK
ŁA
11 PAŹDZIERNIK 2020

  1. Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” (Dzień Papieski). Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Składamy również gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do naszego kościoła od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, w soboty i niedziele o godz. 16:30. Przypominamy wiernym o możliwości zyskania odpustu zupełnego przez wypełnienie tej pobożnej praktyki.
  4. W każdą środę po rannej mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu

– w środę o godz. 19:30 i w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec

  1. W przyszłą sobotę 17 października Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i rodziców chrzestnych w piątek po Różańcu ok godz. 18:15 w salce na probostwie.
  2. Z okazji Dnia papieskiego młodzież naszej parafii będzie przed kościołem rozprowadzała „kremówki”. Dochód przeznaczony będzie na fundusz młodzieżowy parafii.
  3. W przyszłą 3 niedzielę miesiąca kolekta przeznaczona będzie na remont w naszym kościele.
  4. Arcybiskup Katowicki zaprasza wszystkich Parafian z Archidiecezji Katowickiej do dołączenia do projektu „Pod biało-czerwoną” realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Inicjatywa zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej budowy całorocznego masztu z flagą narodową w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. To przedsięwzięcie ma na celu połączenie Polaków pod naszą flagą państwową, a także godne uczczenie pamięci o Bohaterach Walk o niepodległość naszej Ojczyzny, w tym w szczególności Bohaterów Bitwy Warszawskiej w 1920 roku. Aby spełnić założenia projektu, wystarczy zebrać odpowiednią liczbę głosów poparcia online, dlatego też zachęcamy do oddawania głosów poparcia online na naszą Gminę pod adresem: gov.pl/bialoczerwona Głosy poparcia można oddawać do 11 listopada 2020 roku