Ogłoszenia Duszpasterskie – 10.01. 2021

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO
10.01.2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2 czyli w kościele może przebywać 56 osób.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  2. Dziś obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.
  3. W każdą środę po rannej Mszy św. nabożeństwo do MBU Chorych i w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.

w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.

1. W sobotę 16 stycznia o godz. 17.00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie.
  2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont i inwestycje w naszym kościele.
  3. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii. Pragniemy również poinformować, że w kancelarii parafialnej istnieje możliwość bezgotówkowego przekazywania ofiar za Msze św.
  4. Zapraszamy Parafian na Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic według porządku zamieszczonego w naszej gablotce oraz na naszej stronie internetowej. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie. W czasie Mszy św. „kolędowych”:

– ministranci będą rozprowadzać pobłogosławioną kredę i mirrę. Ofiary złożone ministrantom będą przeznaczone na wakacyjne rekolekcje

– zostanie także zebrana kolekta „kolędowa” na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za ofiary i za zrozumienie zaistniałej sytuacji.