Ogłoszenia duszpasterskie – 09 styczeń

Ogłoszenia duszpasterskie – 09 styczeń

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 09 STYCZNIA 2022

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 30% zajmowanych miejsc nie wliczając w to osób zaszczepionych.

  1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  2. Dziś obchodzimy święto Chrztu pańskiego, jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego.
  3. W poniedziałek po wieczornej mszy św. i kolędowaniu o godz. 18:00 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  4. W środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.
  6. Nie ma w tym roku tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich, zwanych kolędą. Parafian zapraszamy na msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic według porządku zamieszczonego w naszej gablotce oraz na naszej stronie i internetowej. Po Mszy św. zapraszamy na wspólne kolędowanie.

-Zostanie zebrana kolekta „kolędowa” na potrzeby oraz remonty w naszej Parafii, a ministranci będą rozprowadzać pobłogosławioną kredę i mirrę. Ofiary złożone ministrantom będą przeznaczone na ich wakacyjne rekolekcje. Za wszelkie dary złożone na ten cel składamy gorące „Bóg zapłać”.

  1. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na remonty i inwestycje w naszym kościele.
  2. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.