Ogłoszenia Duszpasterskie –09 luty 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie –09 luty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

09 luty 2020

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 2. We wtorek 11 lutego przypada wspomnienie NM Panny z Lourdes, jest to Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chorych na Mszę św. w ich intencji na godz. 10:00. Po Mszy św. będzie błogosławieństwo Lourdzkie. Prosimy rodziny o dowiezienie chorych na Mszę św.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy Lektorów i Kantorów.
 4. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w każdą środę o godz. 19.30 i w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

 1. Młodzież zapraszamy na spotkanie grupy młodzieżowej w piątek o godz. 18:15 do salki na probostwie
 2. W sobotę 15 lutego o godz. 17:00 Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci. Nauka przedchrzcielna dla rodziców i rodziców chrzestnych po Mszy św. wieczornej około 17:30 w salce na probostwie.
 3. Zapraszamy chętnych chłopców i młodzież do grupy ministranckiej. Spotkania w soboty o godz. 9:00 w salce na probostwie.
 4. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na remont i inwestycje naszego kościoła.
 5. W dniach 11 – 15 lipca odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka szlakiem Orlich Gniazd na Jasną Górę. Trasa: Włodowice- Niegowa- Siedlec- Olsztyn- Częstochowa. Orientacyjny koszt: 190 zł . Zapisy i informacje u ks. Łukasza.
 6. Burmistrz Miasta Rydułtowy prosi osoby, które obchodzić będą w najbliższym czasie 85, 90, 95 urodziny, a także osoby starsze o skontaktowanie się z USC. Dzięki takiemu kontaktowi możliwa będzie u Państwa wizyta władz Miasta Rydułtowy z życzeniami urodzinowymi.
 7. Burmistrz Miasta Rydułtowy prosi również o kontakt małżonków, którzy w najbliższym czasie obchodzić będą 55, 60, 65, 70 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, a którzy wyrażają chęć uczestnictwa w Spotkaniu Jubilatów, podczas którego zostaną wręczone Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla par obchodzących 50 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego. W każdej z tych spraw prosimy o kontakt osobisty lub telefoniczny z USC w Rydułtowach. Kontaktować się mogą także osoby upoważnione przez jubilatów.
 8. Informujemy o możliwości przekazania 1% podatku na „Boskie Kolonie”. Ulotki z informacją są wyłożone na stoliku z czasopismami. Boskie Kolonie to charytatywne kolonie odbywające się na Mazurach. Tegoroczny turnus odbędzie się w dniach 29 lipca – 11 sierpnia. Zapisy i więcej szczegółów będzie podane wiosną. Pytania można kierować do ks. Łukasza.
 9. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych narzeczeni.katowicka.pl Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w tym adres platformy znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.katowicka.pl