Ogłoszenia Duszpasterskie –09 czerwiec 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie –09 czerwiec 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

9 CZERWIEC 2019

 

 1. Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta.
 2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Jutro w poniedziałek obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych.
 4. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w środę o godz. 19:30
– w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec.

 1. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w modlitwie o powołanych i módlmy się o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 3. Dobiega końca rok szkolny i katechetyczny, w związku z tym w czwartek 13 czerwca o godz. 9:30 zapraszamy Nauczycieli, Rodziców i Uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 na Mszę św. z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.
 4. W piątek 14 czerwca po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
 5. Dzieci Maryi w każdą sobotę zapraszają na swoje spotkania do salki na probostwie.
 6. Msza św. chrzcielna i za roczne dzieci w sobotę 15 czerwca o godz. 17:00, nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w piątek po wieczornej Mszy św. w salce na probostwie.
 7. 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku procesja przejdzie ulicą Piecowską. Pierwszy ołtarz przy nr 14, drugi ołtarz przy nr 27A, trzeci ołtarz przy nr 47 i czwarty ołtarz przy nr 61A. Prosimy sąsiadów o pomoc gospodarzom tych posesji w zorganizowaniu i przygotowaniu ołtarzy.
 8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na remont i inwestycje w naszym kościele.
 9. Pary narzeczeńskie pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną na 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.
 10. Burmistrz Miasta Rydułtowy zaprasza mieszkańców 13 czerwca na godz. 17:00 do sali teatralnej RCK „FENIKS” przy ul. Strzelców Bytomskich 9A na spotkanie ws. gazyfikacji miasta. Obecni będą projektanci oraz przedstawiciele gazowni. Na spotkaniu omawiany będzie m.in. zakres i planowane terminy rozbudowy sieci oraz proces podłączania do sieci gazowej.
 11. Pilnie poszukujemy chętnych wolontariuszy na turnus rehabilitacyjny, który odbędzie się w ośrodku „Stawiska” na Kaszubach w terminie 13-28 lipca 2019.Obowiązkiem wolontariusza jest opieka nad wybraną osobą niepełnosprawną przez cały pobyt. Organizator Stowarzyszenie Razem prowadzi szkolenia dla wolontariuszy przed wyjazdem oraz zapewnia im bezpłatny pobyt na turnusie-MOŻLIWOŚĆ ZALICZENIA PRAKTYK Bliższe szczegółowe informacje pod adresem kontaktowym: aniajaszczuk@wp.pl