Ogłoszenia duszpasterskie – 08 sierpień

19 NIEDZIELA ZWYK
ŁA
08 SIERPNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana.  Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 75% zajmowanych miejsc.

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych.
  3. W piątek po rannej Mszy św. zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu: -w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
  5. W sobotę 14 sierpnia odwiedziny chorych i starszych Parafian. Chorych można zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  6. W niedzielę 15 sierpnia obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, – Matki Bożej Zielnej, po mszach św. będziemy błogosławić wiązanki ziół i kwiatów.
    W tę niedzielę gościć będziemy również księży Misjonarzy Oblatów NMP. Po każdej mszy św. będzie można zakupić kalendarze misyjne na 2022 rok.
  7. Odpowiadając pozytywnie na prośbę Wojewody Śląskiego informujemy, że w niedzielę 15 sierpnia przy parafii pw. Św. Jerzego w Rydułtowach będzie funkcjonował mobilny zespół szczepień. Osoby zainteresowane zachęcamy do skorzystania z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i zaszczepienia się jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionką Pfizer. Nie trzeba się rejestrować ani zapisywać na szczepienia – wystarczy przyjść
    z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował w/w kościele.
  8. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  9. W trwającym okresie wakacji i urlopów zachęcamy wiernych do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma św., książek i czasopism religijnych.