Ogłoszenia Duszpasterskie –08 marzec 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie –08 marzec 2020

 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8 MARZEC 2020

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

–        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

–        Droga Krzyżowa w piątek dla Młodzieży i Dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30

–        Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

W czasie Drogi Krzyżowej są czytane zalecki za zmarłych. Można je składać w zakrystii przed nabożeństwem.

  1. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Grupy lektorów i Kantorów.
  2. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. koronka do Miłosierdzia Bożego.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

  1. W piątek o godz. 18:30 zapraszamy młodzież na spotkanie do salki na probostwie.
  2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  3. Stowarzyszenie MOJE MIASTO serdecznie zaprasza wszystkich parfian na pokaz filmu dokumentalno-fabularnego „Jo był ukradziony”, który odbędzie się w dniu 16 marca br. o godz. 17.00 w sali kinowej Rydułtowskiego Centrum Kultury FENIKS w Rydułtowach. Film powstał na podstawie relacji świadków wydarzenia, które miały miejsce w 1945 roku podczas wejścia Armii Czerwonej na tereny ziemi rybnickiej w tym miasta Rydułtowy. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie kina.
  4. Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy Oddział w Gliwicach wychodząc naprzeciw potrzebom rydułtowianek, organizuje akcję bezpłatnych badań mammograficznych dla pań w wieku 50-69 lat. Mobilna pracownia mammograficzna (mammobus) będzie oczekiwać na Panie w dniach 12, 13 i 16 marca br. przy Bibliotece Publicznej w Rydułtowach (ul. Mickiewicza 33).
  5. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych narzeczeni.katowicka.pl Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w tym adres platformy znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.katowicka.pl