Ogłoszenia Duszpasterskie –07 kwiecień 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie –07 kwiecień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07 KWIECIEŃ 2019

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Zachęcamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej parafii w piątek 12 kwietnia. Wspólną Drogę krzyżową rozpoczniemy o godz. 18:00 przy placu zabaw na Osiedlu na Wzgórzu. (Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele). Dzieci mają swoją Drogę Krzyżową w sobotę o godz. 10:00, Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz.16:15
 3. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, czyli pamiątka uroczystego wjazdu Chrystusa Pana do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11:00 nastąpi uroczyste poświęcenie palm przed kościołem i procesja do kościoła. W czasie pozostałych Mszy św. nastąpi zwykłe poświęcenie palm.
 4. W sobotę 13 kwietnia o godz. 15:00 nasza parafia wspólnie z parafią N.M.P. Królowej Polski
  w Czernicy będzie prowadziła Drogę Krzyżową na Kalwarii Pszowskiej.
 5. Odwiedziny chorych w naszej parafii w sobotę 13 kwietnia. Chorych można zgłaszać
  w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w środę o godz. 19:30
– w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

 1. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 3. Z tyłu kościoła są do nabycia świece Wielkanocne Dzieło CARITAS w cenie 5 zł.
 4. Zachęcamy wszystkich dorosłych mężczyzn do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej: org.pl
 5. Dzień skupienia dla samorządowców miast, powiatów i gmin zatytułowany: „W mocy Bożego Ducha. Rola darów Ducha Świętego w kształtowaniu sumienia” odbędzie się w sobotę 13 kwietnia br. Początek o godz. 10:00, zaś zakończenie około godz. 14:00. W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu, okazja do spowiedzi św., Msza św. i obiad. W spotkaniach będzie uczestniczył Ksiądz Arcybiskup i Biskupi pomocniczy. Dni skupienia odbędą się w następujących miejscowościach: Rybnik – parafia św. Antoniego, Kokoszyce – Dom rekolekcyjny