Ogłoszenia Duszpasterskie – 06 grudzień 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 06 grudzień 2020

II NIEDZIELA ADWENTU 06 GRUDZIEŃ 2020

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 15 m2. W związku z tym liczba osób zgromadzonych w kościele nie może przekroczyć 56 osób.
 1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać. Przed kościołem po każdej mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na „RORATY” o godz. 17:00. Prosimy o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych. Roraty prowadzone są w oparciu o materiały z Małego Gościa Niedzielnego. Zaplanowano dwie transmisje online Mszy roratniej (z parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 6.45 oraz z parafii św. Bartłomieja w Bieruniu o godz. 18.00). Linki do tych transmisji znajdują się na stronie holyweek.pl
 3. We wtorek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P., od godz. 12:00 – 13:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament jest to tzw. godzina łaski dla całego świata. Na Mszy św. o godz.17:00 poświęcimy dzieciom komunijnym medaliki.
 4. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do M.B.U. Chorych.
 5. W każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

– w każdą środę o godz. 19.30 i w sobotę od godz. 16.00 o 16.30 Różaniec.

 1. Naszych chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą duszpasterską przed świętami
  w sobotę 19 grudnia. Można ich zgłaszać w zakrystii lub kancelarii parafialnej
 2. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii. Składamy również wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszystkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
 3. Parafianie, którzy chcieliby ofiarować choinki ze swoich posesji do wystroju kościoła na święta Bożego Narodzenia proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem.
 4. W kancelarii są do nabycia opłatki oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Świece można także nabyć w naszej zakrystii.