Ogłoszenia duszpasterskie – 05 grudzień

Ogłoszenia duszpasterskie – 05 grudzień

2 NIEDZIELA ADWENTU

05 GRUDNIA 2021

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czasie liturgii w kościele może przebywać 50% zajmowanych miejsc.

  1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, przed kościołem po każdej Mszy św. zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Od poniedziałku do piątku w okresie Adwentu zapraszamy o godz. 17:00 na Roraty. Prosimy parafian o ofiarowanie na roratnie nagrody dla naszych dzieci: słodyczy i przyborów szkolnych.
  3. We wtorek o godz. 16.20 zapraszamy Róże Różańcowe na konferencję.
  4. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych.
  5. W środę 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. jest to święto patronalne Dzieci Maryi, zapraszamy Dzieci Maryi wraz z rodzicami na uroczystą mszę w ich intencji o godz. 17:00.Od 12:00 – 13:00 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament jest to tzw. godzina łaski dla całego świata. Na Mszy św. o godz.17:00 zostaną poświęcone dzieciom komunijnym medaliki.
  6. W kancelarii parafialnej można zaopatrzyć się w świece Caritas „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom” w cenie 7 i 14 zł i opłatki na wigilijny stół.
  7. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 18 grudnia, chorych można zapisywać w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania i zakrystii po każdej mszy św.
  8. Kolekta w przyszła niedzielę przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
  9. W związku z niepewną sytuacją epidemiologiczną związaną z COVID 19 w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, nie będzie tradycyjnych odwiedzin duszpasterskich. Proponujemy Parafianom Msze święte „Kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych ulic. W czasie Eucharystii będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszych rodzin na Nowy Rok 2022. Msze święte będą sprawowane o godz. 17:00. Po Mszy zapraszamy na wspólne kolędowanie. Jeśli mimo ograniczeń są Rodziny, które zdecydują się przyjąć kapłana z modlitwą i błogosławieństwem pod swój dach, prosimy o osobisty kontakt w zakrystii po mszach oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do IV niedzieli adwentu (19 grudnia).