Ogłoszenia Duszpasterskie – 02 luty 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie – 02 luty 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

02 luty 2020

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy cykl uroczystości związanych z objawieniem się światu Słowa Wcielonego. To święto obchodzone jest w całym Kościele jako światowy dzień życia konsekrowanego. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Błażeja, po Mszy udzielać będziemy błogosławieństwa św. Błażeja, które ma nas chronić od chorób gardła.
 3. We wtorek o godz. 16:15 spotkanie i konferencja Róż Różańcowych w kościele.
 4. W środę wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męcz., w tym dniu błogosławimy chleb, sól i wodę.
 5. W każdą środę po rannej Mszy św. Nowenna do MBU Chorych, w każdy piątek po rannej Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, po rannej Mszy św. nabożeństwo powołaniowe i I piątek miesiąca po Mszach św. nabożeństwo do NSP Jezusa.
 7. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w każdą środę o godz. 19.30 i w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

 1. Spowiedź św. dla uczniów szkoły podstawowej w czwartek od godz. 16.00.
 2. W piątek zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17:00 o godz. 18:30 zapraszamy młodzież oraz kandydatów do Bierzmowania na Spowiedź św., o godz. 19:00 Msza św. młodzieżowa. Po Mszy św. konferencja dla kandydatów Bierzmowania.
 3. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 4. Są jeszcze wolne intencje w miesiącu lutym.
 5. Przed nami zapowiedziana przez Konferencję Episkopatu Polski Narodowa Pielgrzymka do Rzymu w związku z obchodem 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Ponieważ Archidiecezja Katowicka pragnie włączyć się w tą uroczystość, podjęto decyzję o organizacji w dn. 15–17 maja br. pielgrzymowania do Rzymu. Przelot obsłuży samolot czarterowy (maksymalnie 180 osób), w programie: odwiedzenie wybranych miejsc świętych Wiecznego Miasta oraz zabytków, a nade wszystko udział w uroczystej Mszy św. odprawionej przez papieża Franciszka w niedzielę 17 maja br. na Placu św. Piotra. Szczegółowy program pielgrzymki umieszczony jest na plakacie w naszej gablotce
 6. Informujemy o możliwości przekazania 1% podatku na „Boskie Kolonie”. Ulotki z informacją są wyłożone na stoliku z czasopismami. Boskie Kolonie to charytatywne kolonie odbywające się na Mazurach. Tegoroczny turnus odbędzie się w dniach 29 lipca – 11 sierpnia. Zapisy i więcej szczegółów będzie podane wiosną. Pytania można kierować do ks. Łukasza.
 7. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych narzeczeni.katowicka.pl Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w tym adres platformy znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.katowicka.pl