Ogłoszenia Duszpasterskie – 01 wrzesień 2019

Ogłoszenia Duszpasterskie – 01 wrzesień 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 NIEDZIELA ZWYKŁA

01 WRZESIEŃ 2019

 

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać!
 2. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowych księży wikarych. Ks. Mariana Kłusa oraz ks. Łukasza Zagórskiego. Życzymy im Bożego błogosławieństwa na drodze posługi w naszej wspólnocie.
 3. Dzisiaj w naszej Parafii Dożynki – dziękczynienie za zbiory. Bóg zapłać Działkowcom, że co roku dbają o to, by podziękować Bogu za płody ziemi.
 4. W środę po porannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych.
 5. W tym tygodniu przypadają I czwartek – po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe, I piątek po rannej mszy św. nabożeństwo do N.S.P. Jezusa i I sobota miesiąca po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
 6. Dzieci zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny i katechetyczny w I piątek miesiąca na Mszy św. szkolnej 17.00. Na zakończenie mszy św. poświęcimy dzieciom klas pierwszych tornistry oraz przybory szkolne. Spowiedź dzieci szkoły podstawowej w czwartek od godz. 16.00
 7. Młodzież naszej parafii zwłaszcza przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę św. młodzieżową w piątek o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi dla młodzieży w piątek o godz.18.30. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie bierzmowańców w kościele.
 8. Godziny urzędowania kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00 i 2 razy w tygodniu po południu tj. w poniedziałki i piątki w godzinach od 16.00 do 17.00.
 9. W związku z wyjazdem księży na diecezjalną pielgrzymkę kapłańską do katowickiej Katedry, objazd chorych będzie tydzień później w sobotę 14 września. Chorych zgłaszać można w zakrystii po każdej Mszy św., zaś w Kancelarii Parafialnej w godzinach urzędowania.
 10. W sobotę o 16.00, Adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 Różaniec i możliwość przystąpienia do Sakramentu pokuty.
 11. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Pani Uśmiechniętej w Pszowie. Pielgrzymka z naszej parafii wyruszy w niedzielę o godz. 9.00. Zapraszamy parafian do licznego wspólnego pielgrzymowania. Powrót we własnym zakresie.
 12. W przyszłą niedzielę 8 września gościć będziemy w naszej parafii ks. rekolekcjonistę, który będzie głosił kazania przygotowujące naszą parafię do wizytacji ks. biskupa Adama Wodarczyka. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na budowę domu rekolekcyjnego w Piekarach Śląskich.
 13. Pary narzeczeńskie pragnące zawrzeć sakramentalny związek małżeński prosimy o kontakt z Kancelarią Parafialną na 6 miesięcy przed planowanym terminem ślubu.