Ogłoszenia Duszpasterskie –01 marzec 2020

Ogłoszenia Duszpasterskie –01 marzec 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1 MARZEC 2020

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli to jałmużna postna. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj w naszej parafii witamy Siostry ze Zgromadzenia św. Kamila. Przybliżą nam postać św. Józefiny Vaninii założycielki Zgromadzenia oraz na Mszy św. o godz. 11:00 w uroczysty sposób wprowadzą Jej relikwie do naszego kościoła.
 3. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest jako Niedziela Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i dania świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
 4. Zapraszamy parafian do udziału w tradycyjnych nabożeństwach wielkopostnych:

–        Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.16:15

–        Droga Krzyżowa w piątek dla Młodzieży i Dorosłych po wieczornej Mszy św. o godz. 17:30

–         Droga Krzyżowa w sobotę dla Dzieci Szkolnych o godz. 10:00

W czasie Drogi Krzyżowej czytane są zalecki, które można składać w zakrystii przed nabożeństwem.

 1. We wtorek o godz.16:15 spotkanie i konferencja Róż Różańcowych w kościele.
 2. W każdą środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych
 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

w środę o godz. 19:30, w sobotę od godz. 16.00, o 16.30 Różaniec.

 1. W tym tygodniu przypadają: I czwartek miesiąca- po rannej Mszy św. nabożeństwo powołaniowe, I piątek miesiąca – po rannej Mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa, I sobota miesiąca – po rannej Mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny.
 2. Spowiedź św. dla uczniów szkoły podstawowej przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 16:00.
 3. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 17:00
 4. W I piątek o godz. 18:30 zapraszamy młodzież oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania na Spowiedź św., następnie o godz. 19:00 Msza św. młodzieżowa. Po Mszy św. konferencja dla kandydatów Bierzmowania.
 5. Dzieci Maryi zapraszają w sobotę o godz. 9:00 na swoje spotkanie do salki na probostwie.
 6. Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 7 marca, chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
 7. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, zaś przed kościołem przeprowadzona będzie zbiórka na fundusz misyjny Ad Gentes.
 8. Powiatowy Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu śląskim zaprasza kobiety na bezpłatne badania cytologii oraz badanie piersi w dniach 6 i 9 marca w Poradni i Oddziale Chirurgii Ogólnej Szpitala w Wodzisławiu śląskim przy ul. 26 Marca.
 9. Od grudnia 2019 została uruchomiona platforma cyfrowa zapisów internetowych dla narzeczonych narzeczeni.katowicka.pl Ma ona na celu ułatwić narzeczonym sprawne odnajdywanie dogodnych miejsc i terminów nauk przedmałżeńskich oraz spotkań w poradni życia rodzinnego. Więcej informacji w tym adres platformy znajduje się na parafialnej stronie internetowej oraz na stronie Duszpasterstwa Rodzin: www.rodzina.katowicka.pl