Ogłoszenia duszpasterskie – 01 maja 2022

Ogłoszenia duszpasterskie – 01 maja 2022

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA

08.05.2022

 1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WŚS Duchowne. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 2. Dziś diakoni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami prezbiteratu. Polecamy ich modlitwie zwłaszcza pamiętajmy o naszym diakonie Mikołaju.
 3. Zapraszamy Parafian przez cały miesiąc na Nabożeństwa Majowe, w tygodniu po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30, zaś w soboty i niedziele o godz. 16.30.
 4. W środę po rannej Mszy św. Nabożeństwo do MBU Chorych.
 5. W piątek 13 maja przypada Dzień Fatimski. Zapraszamy wszystkich parafian na Nabożeństwo Fatimskie połączone z różańcem o godz. 19:00. Nie będzie w tym dniu nabożeństwa majowego o 17.30.
 6. W najbliższą niedzielę 15 maja gościć będziemy w naszej parafii byłego parafianina ks. Romana Chromego. Ksiądz Roman obchodzi w tym roku srebrny Jubileusz Kapłaństwa. 25 lat temu w naszej parafii sprawował swoja pierwszą mszę św. Na pamiątkę tego wydarzenia będzie przez całą niedzielę głosił Słowo Boże, a po mszach będzie udzielał błogosławieństwa jubileuszowego. Serdecznie zapraszamy parafian na Uroczystą mszę św. w intencji jubilata o godz. 11:00.
 7. Nasza parafia w tym roku będzie obchodziła jubileusz 40-lecia poświęcenia naszego kościoła. Pragniemy przygotować się do tego wydarzenia poprzez Misje Parafialne prowadzone od 26 czerwca, a zakończone naszym odpustem parafialnym. Misje będą prowadzili ojcowie sercanie z Zakopanego.
 8. Polecamy wszystkim parafianom gazetkę parafialną, a w niej pierwszy list ojca misjonarza Michała Ciemięgi dotyczący Misji Parafialnych wraz z modlitwą za Misje.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu: w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Nabożeństwo Majowe.
 10. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona jest na remonty i inwestycje w n naszej parafii.
 11. Zgodnie z dekretem ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca rozpoczyna się proces wyłaniania nowej Rady Parafialnej na nową pięcioletnią kadencję. Kandydatów do nowej rady parafialnej można zgłaszać do 1 czerwca w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio u ks. proboszcza.
 12. W niedzielę 29 maja odbędzie się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do sanktuarium Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Z naszej parafii będzie zorganizowany autobus. Zapisy w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Koszt 30 zł.
 13. Składamy wszystkim parafianom gorące podziękowania za wszelkie ofiary przelane na konto parafialne, a przeznaczone na remonty i utrzymanie naszej parafii.
 14. Trwają zapisy na Boskie Kolonie na Mazurach dla dzieci, wyjazd 11 lipca, powrót 25 lipca.
  Koszt 1000 zł. Zapraszamy. Młodzież lub dorośli, którzy chcieliby pojechać na Boskie Kolonie jako wychowawcy proszeni są o kontakt z ks. Łukaszem. Mężczyźni, którzy chcieliby pomóc w rozbijaniu obozu dla dzieci na Mazurach w dniach od 18 -29 czerwca proszeni są o kontakt z ks. Łukaszem. Będą również potrzebne osoby do zwijania obozu od 12 sierpnia.