Ogłoszenia Duszpasterskie – 01 listopad 2020

UROCZYSTO
ŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
01 LISTOPAD 2020

NA MOCY RZĄDOWEJ DECYZJI Z DNIA 30 PAŹDZIERNIKA:

WSZYSTKIE CMENTARZE W TYM TAKŻE I NASZ W DNIACH
31 PA
ŹDZIERNIKA DO 2 LISTOPADA SĄ ZAMKNIĘTE.

Przypominamy wszystkim parafianom o obowiązku zakładania maseczek w kościele oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy również do przyjmowania komunii św. na rękę
u wyznaczonego do tego kapłana. Zgodnie z przepisami państwowymi w czerwonej strefie
w czasie liturgii w kościele może przebywać 1 osoba na 7m2.

1. Zapraszamy wszystkich parafian o godz. 15.00 na Nieszpory za zmarłych. Msza św. wieczorna
    o godz. 16:00.
  2. Kolekta dzisiejszej Uroczystości przeznaczona jest na parafię.
  3. W poniedziałek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Kościół wspomina wszystkich, którzy w czyśćcu pokutują za swoje grzechy. Odpust zupełny
    za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać pod zwykłymi warunkami: nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze Nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy, Spowiedź św.
    i Komunia św., jak również zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można zyskać do końca listopada nawiedzając cmentarz oraz spełniając powyższe warunki.
  4. Od poniedziałku 2 listopada do 8 listopada przed Mszą św. ranną wspominamy zmarłych zalecanych, a po Mszy św. wieczornej o godz. 17.30 różaniec za zmarłych zalecanych. Zalecki za zmarłych zalecanych można składać przy wejściu do zakrystii. Kartki na zalecki są wyłożone na stoliku z prasą katolicką.
  5. Zapraszamy członków Żywego Różańca we wtorek o godz. 16.40 na konferencję oraz wymianę tajemnic różańcowych.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w sobotę od 16.00, o godz. 16.30 Różaniec.
    W najbliższą środę nie będzie adoracji wspólnotowej.
  7. W środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do M. B. U. Chorych.
  8. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo powołaniowe, I piątek miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do NSP Jezusa i I sobotę miesiąca – po rannej mszy św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Okazja do spowiedzi św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą św.
  9. Przypominamy o przedłużeniu miejsca cmentarnego za zmarłych po 20 latach spoczywających na naszym cmentarzu.
  10. Odwiedziny chorych w sobotę 14 listopada. Chorych można zgłaszać w zakrystii po każdej Mszy św., jak również w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  11. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację katowickiej katedry.