Misje parafialne – list drugi

Misje parafialne – list drugi

Czcigodny Księże Proboszczu,

Drodzy Parafianie, parafii Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W ostatnią niedzielę czerwca (26 czerwca), przybędę do Was z naszym Panem, Jezusem Chrystusem, w obrazie Jego miłującego nas wszystkich Serca, z misjami intronizacyjnymi, które potrwają do niedzieli, 3 lipca.

Każdy poszczególny dzień Misji Intronizacyjnych jest poświęcony innej tematyce wraz z towarzyszącymi nabożeństwami. Każdego dnia rano przed mszą świętą będziemy mieli modlitwy poranne. Każdego dnia będzie można składać do koszyczka intencje, które włączymy w nasze poranne modlitwy. Serdecznie do tego zachęcam. Każdego też dnia na zakończenie mszy św. będę przypominał o tym, co nas czeka następnego dnia.

Nasze Misje święte rozpoczniemy w Niedzielę 26 czerwca. W kazaniach tego dnia będę wyjaśniał znaczenie obrazu Najśw. Serca Pana Jezusa, oraz to, czego oczekiwać możemy dzięki takim misjom.

27 czerwca – Poniedziałek – jest to Dzień pamięci o naszych zmarłych.

Nabożeństwo za zmarłych – po każdej mszy św. Po każdej mszy świętej będzie krótkie nabożeństwo za naszych zmarłych. Przynieśmy znicze jako symbol naszej pamięci
i wdzięczności za ich dobroć i miłość. Po nabożeństwie będzie je można zanieść na groby waszych zmarłych.

28 czerwca – Wtorek – Dzień pamięci o starszych i chorych naszą uwagę i czas poświęcimy naszym osobom starszym i chorym. Wielu z nas zmaga się z różnego rodzaju dolegliwościami, mniej czy więcej widocznymi, bardziej czy mniej dokuczliwymi. Wszystkich pragniemy objąć naszą troską i modlitwą. Podczas Mszy św. o godz.10:00 udzielimy wszystkim cierpiącym sakramentu namaszczenia chorych oraz w krótkim nabożeństwie tuż po mszy św. błogosławieństwa Najśw. Sakramentem. Po Mszy św. odwiedzimy naszych chorych parafian w domach z posługą duszpasterską.

29 czerwca, w Środę, przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

Serdecznie zapraszam wszystkie dzieci, które na każdej mszy św., bezpośrednio po komunii św. otrzymają specjalne błogosławieństwo.

Po wieczornej mszy św. odprawimy Nabożeństwo przebłagalne – które jest niejako przygotowaniem do kolejnego dnia Pojednania.

30 czerwca – Czwartek – Dzień Pojednania, jest to dzień Sakramentalnej spowiedzi św.,
z której będzie można skorzystać w wyznaczonych godzinach. Warto odbyć spowiedź św.
z całego życia jako przygotowanie się do tego osobistego oddania swego życia Najśw. Sercu Pana Jezusa już następnego dnia.

1 lipca – Piątek – to nasz kulminacyjny dzień Intronizacji Najśw. Serca Jezusowego. Pięknie się to składa, że jest to Pierwszy Piątek miesiąca poświęconego tradycyjnie Najśw. Sercu Pana Jezusa. Aktem Intronizacji pragniemy poświęcić całą wspólnotę parafialną, każdą z rodzin i każdego, Najświętszemu Sercu Jezusa, temu Sercu, które tak bardzo nas umiłowało. Sprawmy, aby był to naprawdę uroczysty dzień. Przynosimy obrazy Serca Jezusowego, kwiaty, różańce i świece, jako symbole naszej miłości i oddania się Bogu poprzez Serce Jezusa.

Na zakończenie tego dnia o 21:00, już w waszych domach rodzinnych, dokonacie osobistego oddania się Najśw. Sercu Jezusa.

2 lipca – Sobota – Dzień Maryjny ten dzień pragniemy poświęcić Rodzinom
i Małżeństwom. Zachęcam Was do tego, aby przybywać do świątyni rodzinami, bowiem po kazaniu, czy też podczas nabożeństwa po każdej mszy św., małżonkowie odnowią swoje ślubowania. W sytuacji niemożności bycia w tym dniu razem (ze względu na pracę czy inne ważne przeszkody) można przynieś ze sobą zdjęcie współmałżonka i w ten sposób dokonać od nowienia ślubowania małżeńskiego. Naszą pamięcią i modlitwą pragniemy objąć także osoby samotne oraz wdowy i wdowców, i udzielić im specjalnego błogosławieństwa.

 

3 lipca – Niedziela – jest to dzień kończący nasze Misje, a zarazem dzień naszego odpustu parafialnego. Niechaj to będzie Dzień Komunii Rodzinnej. Na zakończenie każdej mszy św. udzielę Błogosławieństwa Misyjnego. Po mszy św. o godz. 11:00 przejdziemy w procesji do Krzyża Misyjnego gdzie nastąpi poświęcenie oraz błogosławieństwo końcowe, na które bardzo serdecznie zapraszam, będzie ono uroczystym zakończeniem Misji Intronizacyjnych.

Pozdrawiam Was wszystkich bardzo serdecznie i zapraszam na te szczególne Misje Bożej Miłości.

Wasz misjonarz

  1. Michał Ciemięga, sercanin