Ogłoszenia duszpasterskie – 28 sierpień

22 NIEDZIELA ZWYK
ŁA
28 SIERPIEŃ 2022

1. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  2. Kończą się wakacje i rozpoczyna się nowy rok szkolny oraz katechetyczny. Dzieci zapraszamy na Mszę św. inaugurującą nowy rok szkolny i katechetyczny w I piątek miesiąca na godz. 17:00. Na zakończenie mszy św. poświęcimy dzieciom klas pierwszych tornistry oraz przybory szkolne. Spowiedź dzieci szkoły podstawowej w I czwartek od godz. 16:00.
  3. W każdą środę po rannej Mszy św. zapraszamy na Nowennę do MBU Chorych.
  4. Od czwartku 1 września wracamy do normalnego porządku mszy świętych: od poniedziałku do piątku o 7:30 i 17:00, w soboty o 8:00 i 17:00 oraz w niedzielę o 7:00, 9:00, 11:00 i 17:00.
  5. W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i sobota miesiąca, po mszach św. porannych zapraszamy na nabożeństwa okolicznościowe. Spowiedź św. codziennie pół godziny przed każdą mszą św.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu: -w sobotę od godz. 16:00, o 16:30 Różaniec
  7. W sobotę dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa.
  8. W przyszłą niedzielę dzień wspólnoty Ruchu Światło-Życie w katedrze.
  9. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji.
  10. W sobotę 10 września odwiedziny chorych i starszych parafian. Chorych można zgłaszać codziennie w zakrystii po każdej mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
  11. W piątek 2 września o godz. 19:00 zapraszamy na koncert do kościoła Niepokalanego Serca NMP w Kokoszycach. W ramach festiwalu Fide et Amore bardzo piękny repertuar maryjny zaprezentuje muzyczna rodzina z Czech: trzech trębaczy, puzonistka i organista.
  12. Miejski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Rydułtowach zaprasza bardzo serdecznie wszystkich mogących oddać krew mieszkańców naszego miasta na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się dzisiaj w niedzielę w oratorium św. Józefa przy par. św. Jerzego w godz. 9:00 – 13:00, rejestracja dawców do godz. 12:30. W godzinach 9:00 – 13:00 na płycie rydułtowskiego rynku pokazy pierwszej pomocy oraz sprzętu OSP Rydułtowy i strażacki tor przeszkód.